Jei kūdikis gimė mėlynomis akimis, nereiškia, kad jos bus mėlynos visą gyvenimą!

Įdomūs faktai apie mėlynas akis / www.akiufotografija.lt

MĖLYNOS AKYS

Tai tarsi dangaus atspindys žmogaus veide. Mėlynos akys yra susijusios su švelnumu ir ramybe, taip pat, simbolizuoja aiškumą ir intelektą. Jos yra susijusios su išmintimi ir proto jėga!

1. Tik 8-10% žmonių turi mėlynas akis. Mėlynos akys yra retos dėl to, kad jos turi mažai melanino pigmento! Ši spalva dažniausiai pasitaiko tarp šiaurės ir rytų Europos gyventojų. Didesnė tikimybė turėti mėlynas akis yra, kai abu tėvai yra mėlynakiai. Jeigu vienas iš tėvų turi rudas (tamsias) akis, tuomet didesnė tikimybė, kad gims rudaakis, kadangi tamsių akių genai yra dominuojantys.

2. Mėlynakiai jautresni šviesai. Kadangi mėlynos akys turi mažai melanino, jos yra jautresnės saulei (UV spinduliams). Todėl mėlynakiams yra rekomenduojama nešioti saulės akinius, ypač dienos vidury, kai saulė yra stipriausia. Svarbu pastebėti, kad nors mėlynos akys yra jautresnės UV spinduliams, visi turėtų apsaugoti savo akis nuo saulės, nepriklausomai nuo jų akių spalvos.

3. Jei kūdikis gimė mėlynomis akimis, nereiškia, kad jos bus mėlynos visą gyvenimą! Kūdikiai dažnai gimsta su mėlyna akių spalva, nes jie gimsta su mažai melanino. Tačiau per pirmuosius gyvenimo metus jų akyse gali susidaryti daugiau melanino, o tai gali pakeisti jų akių spalvą! Melanino kiekis akyse priklauso nuo genų, kuriuos vaikas gavo iš savo tėvų. Akių spalva pasikeičia per pirmuosius šešis mėnesius iki vienerių metų. Po to, akių spalva dažniausiai išlieka tokia pati visą gyvenimą! Tačiau yra keletas išimčių, ir kai kuriems žmonėms akių spalva gali keistis net suaugusiais.

4. Mėlynakiams yra didesnė rizika tapti priklausomiems nuo alkoholio. Mėlynakiai, gali turėti didesnę tolerancijąalkoholiui, taip pat, mėlynakiams yra didesnė rizika tapti priklausomiems nuo alkoholio. Tyrimas, kurį atliko Amerikos medicinos genetikos žurnalas rodo, jog iš Europos kilę mėlynakiai turi 83% didesnę riziką tapti priklausomais nuo alkoholio, lyginant su tamsesnes akių spalvas turinčiais žmonėmis.

5. Mėlynakiai gali geriau prisitaikyti prie laikinųjų dienos ritmo pokyčių. Mokslininkai teigia, kad žmonės su mėlynosiomis akimis gali geriau prisitaikyti prie laikinųjų dienos ritmo pokyčių, pavyzdžiui, kai dirbama per naktį ar keičiamos laiko juostos.

Mėlynų akių pavyzdžiai

Tarp daugybę mėlynų akių, kurias teko mums fotografuoti dažnai išgirstame klientus sakant "visi mėlynos akys tokios pačios", tad įsitikinome, kad tai tikrai netiesa, nes iš arčiau pasižiūrėjus tikrai pasimato daugybę unikalumo požymių, pradedant nuo pačio atspalvio iki įvairių raštų, plėmų ar spalvos pakitimų!

Norite nusifotografuoti savo akį?

Nusifotografuokite savo akį ir pamatykite koks grožis slypi joje! Registruokitės vizitui užpildžius registracijos formą arba paskambinę mums telefonu +3706 468 7611

Akių Fotografijos studija, Vilniuje